z Krakowa do Rzymu – odcinek II
z Krakowa do Rzymu – odcinek III
z Krakowa do Rzymu – odcinek IV
z Krakowa do Rzymu – odcinek V

2 dzień (niedziela 24.05.2015)

Trevi
Urokliwe, zabytkowe miasteczko Trevi położone jest na wzgórzu na wysokości 412 m n. p. m.

Piazza
Piazza Mazzini, tętniące życiem centrum Trevi z Palazzo Comunale, imponującą wieżą i malowniczymi arkadami.

Santa Maria delle Lacrime
W kościele Santa Maria delle Lacrime położonym niedaleko Trevi można podziwiać wspaniałe freski wykonane przez Giovanni di Spagna i Pietro Perugino.

l'Olivo di Sant'Emiliano
W Bovara rośnie drzewko oliwne ponad 1700 lat stare. l'Olivo di Sant'Emiliano. święty Emilian był biskupem Trevi i zginął śmiercią męczeńską w 304 roku przywiązany do tego właśnie drzewa.

rozmaryn
Dorodne aromatyczne krzewy rozmarynu.

Fonti di Clitunno
Fonti di Clitunno – źródła rzeki Clitunno w Pissignano znane były już w starożytności. Niegdyś stała tu świątynia poświęcona rzymskiemu bogu Clitumnus. Pięknem tego miejsca zachwycał się rzymski pisarz Pliniusz a także nowożytni poeci: Lord Byron i Giosuè Carducci.

ścieżka rowerowa
Ścieżka rowerowa prowadzi z Asyżu przez Cannara, Bevagna, Foligno, Trevi i Clitunno aż do Spoleto.

San Giacomo
Osada San Giacomo została założona już w 1279 roku. Zarówno kościół pod wezwaniem świętego Jakuba, patrona pątników jak i przytułek przeznaczone były dla pielgrzymów podążających do Rzymu lub dalekiego Santiago de Compostela.
W bocznej kaplicy kościoła znajduje się fresk przedstawiający słynny cud kurczaka z Santo Domingo de la Calzada na szlaku św. Jakuba w Hiszpanii. Świadczy to o istnieniu już w średniowieczu sieci szlaków pielgrzymkowych w Europie.↑  wróć na początek strony  ↑