z Krakowa do Rzymu – odcinek II
z Krakowa do Rzymu – odcinek III
z Krakowa do Rzymu – odcinek IV
z Krakowa do Rzymu – odcinek V8 dzień (sobota 31.05.2014)

kanał Battaglia
Wzdłuż kanału Battaglia idziemy około 20km aż do Monselice.

Villa Molin
Nad brzegiemu kanału Battaglia niedaleko Abano Terme znajduje się Villa Molin, zaprojektowana w 1597 roku przez architekta Vincenzo Scamozzi na zlecenie Nicolo 'Molin.

Castello del Cataio
Castello del Cataio, monumentalna budowla z 350 pokojami. Zamek zbudowany około 1570 roku przez markiza Obizzi przejęty później przez ród Habsburgów. Wystawiony został we wrześniu tego roku na aukcji w Padwie na sprzedaż z ceną wywoławczą 5.170.000 €. Właściciel liczy na sprzedaż nieruchomości powyżej 9 milionów euro.

ulica
Główna ulica Via Maggiore w Battaglia Terme.

ruina
Dawno opuszczona, znajdująca się w ruinie willa pochodzi prawdopodobnie z 1552 roku. Należała do rodziny Dondi. Pochodząca z Padwy szlachecka rodzina wspierała finansowo wysiłki wojenne Republiki Weneckiej w czasie wojny przeciwko armii osmańskiej. Za zasługi wojenne Dondi otrzymał tytuł markiza nadany mu przez polskiego króla Jana III Sobieskiego w 1676 roku.

Rocca di Monselice
Na horyzoncie widać wzgórze zamkowe Rocca di Monselice 110 m, na jego zboczu znajduje się Sanktuarium Siedmiu Kaplic - Santuario Giubiliare delle Sette Chiesette.
Zwyczaj odwiedzania siedmiu Bazylik w Rzymie (S. Pietro, S. Giovanni in Laterano, S. Paolo fuori le mura, S. Maria Maggiore, S. Croce, S. Lorenzo, S. Sebastiano) zapoczątkował św. Filip Neri. Mocą dekretu papieża Pawła V z 1605 roku odwiedzenie siedmiu kaplic w Monselice jest równowartościowe z odwiedzeniem Bazylik Rzymskich.

panorama
Z góry widać nowy kościół parafialny pw św. Józefa Robotnika - Duomo Nuovo San Giuseppe Lavoratore. Zbudowany w 1957 roku przez architekta Valentino Bonato.

Kościół pw św. Jakuba
Chiesa di San Giacomo - Kościół pw św. Jakuba przy via San Giacomo 17.
Już w 1162 roku powstał tutaj przytułek dla pielgrzymów. Kościół i klasztor zbudowany przez Benedyktynów powierzono później Franciszkanom którzy pracują tutaj po dzień dzisiejszy. Tutaj ma od 1997 roku swoją siedzibę Towarzystwo Przyjaciół Santiago Associazione Triveneta Amici di Santiago sulle antiche vie dello Spirito.

wspólna kolacja
Wspólna kolacja z grupą dwunastu pielgrzymów z Augsburga którzy tak jak my zatrzymali się na noc w schronisku przy kościele św. Jakuba.↑  wróć na początek strony  ↑