z Krakowa do Rzymu – odcinek II
z Krakowa do Rzymu – odcinek III
z Krakowa do Rzymu – odcinek IV
z Krakowa do Rzymu – odcinek V3 dzień (poniedziałek 26.05.2014)

Opuszczamy La Salute di Livenza przechodząc przez most na drugą stronę rzeki i idziemy dalej główną drogą Via Daniele Manin. Około pół kilometra dalej jesteśmy w centrum miasteczka San Giorgio di Livenza. Przy Piazza Libertà znajduje się kościół San Giorgio Martire i obok budynek centrum parafialnego gdzie można ewentualnie przenocować. Od San Giorgio di Livenza idziemy w kierunku San Dona di Piave.

droga
Strada Valle Salici, prosta droga wzdłuż kanału.

kościół
Po dwóch godzinach marszu przy skrzyżowaniu ze Strada Cavanella przeczekujemy ulewę w przedsionku kościoła św. Franciszka. Gotujemy zupę i po posiłku wyruszamy w dalszą drogę. W tym samym momencie deszcz przestaje padać.
Wkrótce przechodzimy most pontonowy na rzece Piave i drogą via Massaua dochodzimy do Cortellazzo, małego miasteczka leżącego tuż przy ujściu rzeki Piave.

Adriatyk
Doszliśmy do Adriatyku!

muszla
Na plaży leży muszla św. Jakuba (Pecten jacobaeus).
Muszle św. Jakuba to małże morskie występujące w większości ciepłych mórz i oceanów świata. Ta, o kształcie rozłożonego wachlarza jest symbolem pielgrzymów podążających do grobu świętego Jakuba w Santiago de Compostela. Pielgrzymi niosą je na plecakach, na torbach przytroczonych do rowerów, lub zawieszają na sznurze na szyi. Muszle świętego Jakuba malowane żółtą farbą na błękitnym tle na tablicach i drogowskazach wyznaczają trasę pielgrzymki.
Również papież Benedykt XVI ma w swoim herbie muszlę, która jest symbolem pielgrzymującego ludu Bożego.

W centrum Cortelazzo za mostem w prawo prowadzi droga Via Marina Cavetta biegnąca 7 kilometrów wzdłuż brzegu kanału Cavetta prosto do miasta Jesolo.↑  wróć na początek strony  ↑